- Advertisement -

TAG

Elton John

Gala, vajza e Robert Aliajt fitoi “The Voice” në Belgjikë, por vëmendjen e mori detaji patriotik shqiptar (film)

Mbrëmjen e djeshme, vajza e artistit Robert Dragoti Aliaj, Gala u shpall fituese e “The Voice Kids” në Belgjikë. Ajo spikati nga konkurentët e tjerë,...

Shqipëria sikur të çojë edhe Elton John-in në Eurosong, Rusia Azerbaxhanin ka për të votuar

Nga Enkel Demi Ky është festival i cekët, spektakël i cekët dhe në fund një shfaqje vulgare e mendësive nacionaliste që vishen me një sheqerosje...

Elton John do të këndojë në martesën mbretërore të Harry dhe Meghan

Elton John nuk do të jetë vetëm i ftuar në dasmën e Harry dhe Meghan Markle, por edhe do të performojë, për familjen mbretërore. Sipas...

Elton John i jep fund karrierës (film)

Këngëtari anglez i pop-it, Elton John mund të njoftojë ndërprerjen e turneve të tij, gjatë një deklarate për shtyp që do ta lexojë sot...

Legjenda e muzikës Elton John organizoi një mbrëmje gala bamirësie për 70 vjetorin e lindjes

Reginald Kenneth Dwight njihet nga e gjithë bota si Sër Elton Hercules John. Ai ka mbushur plot 70 vjeç dhe këtë vit feston edhe...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -