- Advertisement -

TAG

elena xhina

Shpëtim Idrizi: Duhet të kthejmë shpresën tek opozita. Rilindasi sapo njomi buzët me uzo e qepi gojën për Çështjen Çame

Bisedoi: Valentina Madani Zoti Idrizi përse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë? PDIU nuk kaloi në opozitë. Ne ishim në opozitë. Tani thjesht u bashkuam...

PDIU reagon pas largimit të dy deputeteve tek PS

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar pas largimit të dy deputeteve Reme Lala dhe Elena Xhina nga kjo forcë drejt Partisë Socialiste. Në një...

Dorëheqja e Muçës, KQZ i jep mandatin Elena Xhinës së PDIU

Pas dorëheqjes së Bujar Muçës nga mandati, Elena Xhina është deputetja më e re e parlamentit nga radhët e PDIU. “KQZ vendosi t’i japë mandatin...

Deputeti i PDIU, Bujar Muça dorëzon mandatin

Bujar Muça, Deputeti i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet në Elbasan ka dhënë dorëheqjen nga mandati i tij. Burime bëjnë me dije se dorëheqja...

Idrizi: PDIU do të jetë një parti me grup parlamentar me 10 deputetë

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet, ka zhvilluar një takim madhështor me përkrahës në qytetin e Peqinit. Idrizi u shpreh se PDIU do të dyfishojë mandatet...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -