- Advertisement -

TAG

ekonomia e vendit

Situata gjatë pandemisë, Guvernatori Gent Sejko: Janë humbur 17 mijë vende pune, ekonomia varet nga kohëzgjatja e kësaj situate

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një konferencë për media ka folur për situatën ekonomike në Shqipëri gjatë pandemisë. Ai tha se rreth...

Eurobarometri i BE/ Vasili: E përdorka zhivën me hashash

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka ironizuar Eurobarometrin e BE-së, ku publikoi sot rezultatet e një ankete ku i nxori shqiptarët...

Sejko: Fushata zgjedhore dëmtoi ekonominë

Fushata zgjedhore mund të ketë dëmtuar ekonominë, veçanërisht në tremujorin e dytë të vitit. Kështu ka deklaruar guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ku...

Kukan dhe Fleckenstein kundër bojkotit të Parlamentit nga opozita

Situata e rënduar politike në Shqipëri, do të ndikojë negativisht në ekonominë e vendit, investimet e huaja dhe aftësinë për të tërhequr fondet e...

Latest news

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmon: Koronavirusi mund të shpërndahet edhe nga ajri

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve kanë pranuar për herë të parë që koronavirusi mund të shpërndahet edhe përmes ajrit. Më parë kjo agjenci kishte...

700 mijë euro kanabis nga Spanja në Greqi, shqiptari kapet kur po e dorëzonte

Një 63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar u arrestuan dje në mesditë nga oficerët e policisë së Atikës, si anëtarë të një organizate kriminale...
- Advertisement -