- Advertisement -

TAG

Dritan Abazoviç

Abazoviç reagon ashpër ndaj deklaratës së ministrit të Drejtësisë: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar ashpër deklaratës së ministrit të Drejtësisë dhe Pakicave në këtë shtet, Vladimir Leposavic, i cili...

Abazoviç uron Kosovën për ditën e Pavarësisë, “tërbim mediatik” në Beograd

Zv.kryeministri malazes Dritan Abazoviç uroi Ditën e Pavarësisë së Kosovës me 17 shkurt, duke u shprehur: “Ju dërgoj urimet e mia më të sinqerta...

Dritan Abazoviç merret në pyetje për 21 milionë eurot

Ka përfunduar hetimi për çështjen e ngritur pas pretendimeve të zëvendëskryeministrit, Dritan Abazoviç, se atij iu ofruan 21 milionë euro për të mos rrëzuar...

Mori kërcënime për jetën/ Dritan Abazoviç jep deklarimet përpara prokurorit

Kryeprokurori Special i Malit të Zi ka njoftuar se zëvendëskryeministri, Dritan Abazoviç ka dhënë një deklaratë para prokurorisë, lidhur me kërcënimet që i ka...

“Mrekullia” e Abazoviç/ Qeveria e re e Malit të Zi i referohet Kosovës me fusnotë

Mediat e Malit të Zi po e cilësojnë si një skandal faktin që ministrja e re e Shëndetësisë në Mal të Zi, Jelena Boronoviç...

Abazoviç pas marrjes së detyrës shkarkon drejtorin e Policisë së Malit të Zi

Nënkryeministri i ri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka shkarkuar drejtorin e Policisë, Veselin Veloviç. Përmes një postimi në Twitter, Abazoviç ka dhënë dhe...

Shqiptari Abazoviç me tone të ashpra në Kuvend: Duam marrëdhënie të reja me Serbinë (film)

Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Malit të Zi nga radhët e shqiptarëve, Dritan Abazoviç foli me tone të ashpra në Parlament duke thënë se ekzekutivi...

Kërcënohet me jetë Abazoviç, Mali i Zi kërkon dhe ndihmën e Interpolit

Politikani shqiptar në Malin e Zi Dritan Abazoviç është kërcënuar me jetë. Policia tashmë ka nisur hetimet dhe ka një person të dyshuar për...

Abazoviç: Nuk më lidh asgjë me serbët, u bashkuam për të rrëzuar Gjukanoviçin

“Nuk kemi probleme me Gjukanoviç, por jemi opsion tjetër që duam të sjellin një frymë të re”. Kështu u shpreh Dritan Abazoviç, kreu i...

Dritan Abazoviç i prerë: Njohja e Kosovës nga Mali i Zi çështje e mbyllur, e kundërshtoj nëse do jetë në rend dite

Kreu i koalicionit “Bardhë e Zi”, Dritan Abazoviç deklaroi se do të jetë kundër, nëse në rend dite të qeverisë së ardhshme malazeze vihet...

Latest news

Dibër/ Topat me lekë për blerje votash, arrestohen dy militantët e PS (Film)

Një makinë me rreth 5 milionë lekë të vjetra të destinuara për blerjen e votës, është bllokuar dje nga mbështetësit e opozitës në zonën...

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...
- Advertisement -