- Advertisement -

TAG

dokumenta

Si e sabotoi ministria e arsimit mësimin parauniversitar

Dihet përralla e milingonës me gjinkalllën, megjithëse gjinkala e shkretë në të vërtetë nuk ka faj. Milingona gjatë verës mblidhte zaire për dimër, kurse...

Përse u ndalua Henri Çili?

Sipas burimeve të 27.al Henri Çili është ndaluar dje para mesnate, teksa kthehej në shtëpinë e tij me makinë. Ai, sipas informacioneve praraprake, dyshohet që...

Dokumentet e publikuara/ Vasili: Ku është SPAK apo po pret urdhërat e Ramës? (foto)

Nënkryetari i Levizjes Socialste për Integrim Petrit Vasili, ka reaguar pas provave të reja të nxjerra nga Presidenti Ilir Meta ne lidhje me kreun...

Policia greke arreston 9 të rinjtë shqiptarë, ja për çfarë u ndaluan

Nëntë shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia greke pasi ndaj tyre kishte edhe urdhër ndalimi të hyrjes në Greqi dhe në territorin e Shengenit. Shqiptarët...

Mark Babani padi ndaj Bardhit: As Rama dhe askush s’e di çfarë kam bërë unë

Kryetari i bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani  ka reaguar pas dokumeteve të publikuara nga Partia Demokratike, se ka qenë i arrestuar në...

Këshillat e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumente në SHBA

Emigrantët në mbarë Shtetet e Bashkuara janë trembur nga lajmet e fundit lidhur me bastisjet në shkallë të gjerë të ndërmarra nga DHS (Departamenti...

Shemben disa shtëpi dhe biznese te “Selvia”/ Pronarët: Nuk kishim njoftim, ndërtimet janë me dokumente (film)

Disa shtëpi dhe biznese po shemben në këto momente në lagjen e quajtur "Selvia" në Tiranë. Mësohet se janë shembur dy dyqane dhe një shtëpi...

Tjetër skandal i Rilindjes/ Dokumenta të reja për aktivitet kriminal të anëtarëve të qeverisë (film)

Gazmend Bardhi, sekretar i përgjithshëm i Partisë Demokratike lajmëroi se selia blu disponon informacione dhe materiale që përfshijnë në aktivitet kriminal anëtarë të qeverisë....

Enver Hasani: Në arkivin e Lidhjes së Kombeve gjenden me mijëra dokumenta për Çamërinë

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani ka deklaruar se në arkivin e Lidhjes së Kombeve janë arkivat me mijëra dokumenta, fotografi origjinale për...

Falsifikonin dokumenta, arrestohen 2 shtetas

Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona pasi akuzohen për falsifikim dokumentash. Në sajë të operacioni  “Sogiorno” u vunë në pranga shtetasit Hasan Milushi 50...

Latest news

Tjetër rekord viktimash në valën e tretë të pandemisë, por ulen infektimet

Një tjetër rekord negativ është vendosur gjatë 24 orëve të fundit për sa u përket viktimave të shënuara nga covid-19, në valën e tretë...

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...
- Advertisement -