- Advertisement -

TAG

doktor

Artan Hoxha u infektua me COVID-19: Nuk gjeta zgjidhje te mjekët biznesmenë

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një postim në facebook, ku rrëfen se ka qenë për dy javë i infektuar me COVID-19, së bashku me bashkëshorten e tij dhe...

Detaje tronditëse nga Covid-2/ Gazetari: Një pacient i 3-të tentoi të hidhej! Nëse nuk merren masa…

Gazetari Erjon Skëndaj zbardh detaje të reja nga ngjarja tronditëse e ndodhur pak më parë te Spitali Covid-2 Shefqet Ndroqi, ku një tjetër pacient...

Kur është e sigurt që t’i takoni të shëruarit nga COVID-19? Ja çfarë thonë mjekët

Një nga pyetjet që po përsëritet më shpesh në të gjithë botën është se kur mund të quheni plotësisht i shëruar nga Covid-19. Si në...

Konfirmohet nga Ministri turk: Amerikania është diagnostifikuar me koronavirus, vjen nga Tirana

Ministri i Shëndetësisë të Turqisë Doktor Fahrettin Koca ka bërë të dituar se një 86-vjeçare është diagnostikuar me koronavirus nga mjekët një një spital...

Koronavirusi/ Reagon mjeku Gjata: Kujdes dhe solidaritet! Nëse shfaqet, do jemi të gjithë në ballë të një beteje tjetër për jetën

Doktori dhe rektori i Universitetit të Mjekësisë, Arben Gjata, thotë se kujdesi dhe solidariteti, tashmë që koronavirusi është shumë pranë vendit tonë jnaë gjerat...

Dhunohet mjeku në spitalin e Lezhës

Nuk ndalet dhuna ndaj mjekëve. Rasti i fundit është regjistruar sot në spitalin e Lezhës ku është dhunuar brenda ambjenteve të spitalit mjeku Zef...

Fëmija i braktisur i drejtohet doktorit natën e Kërshëndellave: Thuaji ndonjërit se unë jam këtu

Nga Eduardo Galeano Fernando Silva drejton spitalin e fëmijëve në Managua. Në prag të Kërshëndellave qëndroi në spital deri vonë. Ndërkohë që Fernandoja vendosi të shkonte...

Gazetarët s’duhet ta pranonin dhuratën e pushtetit, populli u tha: Mos u kthefshi!

Nga Erion Kristo Arrestimi i doktorëve është një akt i turpshëm. Prokuroria gjumashe, nën hundën e së cilës bandat e Shkodrës bënin kërdinë, zgjohet nga...

Nga La Sapienza në kampin e Tepelenës, jeta e një doktori në diktaturë

Nga Luljeta Progni Një bisedë mes nënës dhe babait të tij në vitet e largëta të kohës së diktaturës, do të mbetej gjatë në kujtesën...

Në Finlandë është më e lehtë të bëhesh doktor se mësues, ja pse

Në Finlandë mësuesit janë shumë të vlerësuar ndaj dhe arsimohen në programe të nivelit të lartë. Të bëhesh mësues do të thotë të zgjedhësh...

Latest news

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...
- Advertisement -