- Advertisement -

TAG

ditari

Berisha për “Zërin e Amerikës”: Nuk krijoj forcë të re politike, në 11 dhjetor rithemelojmë PD-në (film)

Zëri i Amerikës ka intervistuar ish-kryeministrin Sali Berisha. Intervista do të transmetohet në emisionin televiziv “Ditari” duke nisur nga ora 18:00 e kësaj të enjte. Në...

RTSH, himni bardh e zi i të shkuarës dhe ditari i pashkruar i së nesërmes

Nga Lorenc Vangjeli Një jetë njerëzore mund të kalojë në tre dyer që hapembyllen njëra pas tjetrës. Tre stacione që e bëjnë individin të jetë...

Ditari i tartabiqeve i Gaz’ Kapllanit

Nga Enkel Demi Nuk më shqiten nga mendja ata buburrecë të kuq, të mëdhenj sa një hurmë arabie që përshkronin atë odë bodrumi në një...

Latest news

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...

Të shtëna me armë brenda një universiteti, një viktimë dhe 3 të plagosur, autori vret veten

Një sulm me armë është raportuar në një Universitet në Gjermani. Raportohet se një student është vrarë dhe tre të tjerë kanë mbetur të...
- Advertisement -