- Advertisement -

TAG

dita pa makina

Tiranë/ Sot “Dita pa Makina”, ja akset ku mund të qarkulloni

Bashkia e Tiranës organizon sot nismën “Dita pa Makina”, duke synuar që ato të shmangen të paktën për një ditë. Ja masat për kufizimin e...

Dita pa makina/ Veliaj: Gjoba kush bllokon korsitë e dedikuara për biçikleta

Në “Ditën pa makina” organizuar nga Bashkia e Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se shumë shpejt do të nisin testimet e autobusëve elektrikë, të...

Nesër “Dita pa makina” në Tiranë, ja ku nuk mund të kaloni

Bashkia e Tiranës ka rikthyer nismën “Dita pa makina” e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një ditë makinat...

Latest news

Aksident në aksin Fushë Krujë-Kamzë, furgoni përfundon në kanal

Një aksident ka ndodhur  mbrëmjen e së shtunës në aksin Fushë Krujë-Kamzë, pranë fshatit Tapizë. Raportohet se në aksident u përfshinë një autovetur dhe...

Itali/ 16,310 raste pozitive për Covid-19 dhe 475 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sot 16,310 raste pozitive për Covid-19. Autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan po ashtu se brenda ditës humbën jetën si pasojë e...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Letra e ambasadës franceze për Ramën, Basha: Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk mbulojnë dot dështimin e tij

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar dhe i ka cilësuar të turpshme sulmet e Ramës ndaj BE dhe vendeve anëtare për vaksinën ndaj...

581 raste të reja dhe 5 humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin...
- Advertisement -