- Advertisement -

TAG

diskriminim

Të bllokuar në Kapshticë/ 17 emigrantë lejohen të kalojnë me autorizim dhe dërgohen në spital. Të tjerët presin

Prej disa ditësh 50 emigrantë ishin të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Ndërkohë 17 persona janë lejuar të kalojnë me autorizim. Ata janë...

Basha mbledh Kolegjin e Kryetarëve/ “Kriminale diskriminimi për ata që nuk votuan në 30 Qershor”

Lulzim Basha, kryetari i PD ka mbledhur Kolegjin e Kryetarëve dhe mësohet se është diskutuar rreth situatës pas tërmetit dhe krizës politike. Basha, gjatë diskutimit...

Tekstet shkollore për fëmijët, me përmbajtje erotike dhe diskriminuese

Çfarë u mësojnë librat fëmijëve? Është një tjetër pyetje dhe problematikë që Top Story ngriti, duke siguruar kështu dhe përgjigjiet nga tekstet shkollore dhe...

Një ushtri me meshkuj kundër një femre që sipas tyre, “mund ta ketë pak fajin edhe vetë”

Nga Edlira Gjoni Mizogjini e klasit të parë: Një ushtri me meshkuj kundër një femre që po sipas tyre, "mund ta ketë pak fajin edhe...

Homoseksualët: Të dënohet deputetja Mesila Doda

Disa shoqata që mbrojnë të drejtat e homoseksualëve kanë kërkuar pranë Komisionerit të Mbrojtjes nga Diskriminimi gjobitjen e deputetes Mesila Doda, sepse sipas tyre...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -