- Advertisement -

TAG

dielli

Ikën dielli, rikthehen reshjet e dendura të shiut, parashikimi i motit për ditët në vijim

Moti i ngrohtë i këtyre ditëve duket se do të marrë fund, për ti hapur rrugën kështu motit të keq dhe vranësirave. Sipas meterologut Haki...

Zbehni njollat e diellit me këtë mënyrë natyrale

A e dini se djegiet nga dielli lënë pas shenjat e tyre? Sa herë që lëkura juaj është në kontakt me diellin më shumë nga...

Kanceri i lëkurës: Ja cilat janë shenjat paralajmëruese

Statistikat e sakta në vendin tonë mungojnë, por mjekët vënë alarmin se kanceri i lëkurës po prek edhe të rinjtë. Askush nuk është i mbrojtur nga melanoma,...

E shenjta Eufemi e Rovinit ishte e jona

“Një natë kur ndodhesha ne Cakran, në shtëpinë e Bektash Cakranit, erdhën disa oficerë të ushtrisë turke. Pas buke oficierët filluan të ngacmonin Bektashin në...

Toka po largohet nga Dielli, a po zhytemi në errësirë?

Dielli është duke humbur ngadalë fuqinë tërheqëse që ka ndaj planeteve të sistemit tonë, e për pasojë edhe Toka është duke u larguar prej...

Majë hurit rri ulur, por ekzistoj ama, e shoh Diellin…

Nga Fjodor Dostojevski Më duket se kam aq forca sa të mposht gjithçka, çdo vuajtje, çdo dëshirë mundim vetëm që të mund t’i them vetes çdo...

Njolla e re në Diell sa Jupiteri, sjell probleme për Tokën

Një satelit i Nasa ka zbuluar një njollë gjigante në diell, që mund të sjellë disa  probleme për Tokën. Njolla e re e diellit është...

Fotografia e parë e diellit

Fotoja e parë e diellit është realizuar në 2 prill të vitit 1845. Fotografia është vepër e fizikantëve francezë Hippolyte Fizeau dhe Leon Foucault. Për ta...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -