- Advertisement -

TAG

dashuri

Kush nuk voton, nuk bën dashuri!

Nga Edi Oga Pas më pak se tri javësh të gjithë qytetarët shqiptarë me të drejtë vote, të drejtë që ia jep në mënyrë të...

Dëgjo!

Sa herë ka rrokur veshët tanë kjo fjalë-urdhër. Diku me paternalizëm, diku me dashuri, diku me kërcënim. "Dëgjo këtu ti djalë!". "Dëgjo babën bir". "Dëgjo nanën bijë!" "Dëgjo,...

Loving Art – kënga e re e Eda Zarit, realizuar nga i biri, Henning – dashuri në kohën e koronës (film)

Ja si e ka komunikuar daljen e kësaj kënge vetë Eda Zari: Loving Art - Të dashurosh artin në kohën e koronës, nuk është më...

Dashuria pa kushte: Të dua si çunin tim

Dashuria pa kushte tregon një marrëdhënie të fortë… Ajo bazohet në liri, dhembshuri, dashuri pa kushte, kujdes dhe mirëqenie për njëri-tjetrin. Kjo do të thotë...

Dashuria nuk njeh moshë, ndjenjat më të forta u mbijetojnë viteve

Dashuri e vërtetë është ajo që i reziston viteve. E ç’pamje më romantike do kishit mundur të shikonit dje, veçse atë të një të...

Të dashurosh një herë në vit dhe të vrasësh çdo ditë

Nga Pranvera Berati 14 Shkurt! Aromë dashurie gjithandej. Vajza, djem, gra, burra, lule, poezi, duar të kapura fort me njëra-tjetrën përkthejnë 14 Shkurtin, ditën e...

Dashuri apo spiunazh? Sali Berisha e rrëfeu, por si quhej grekja e lidhur me Edi Ramën? (film)

Sali Berisha ka hapur një histori të vjetër, teksa ishte mysafir në “Opinion” në TV Klan. Gazetarët e pyesin pse i drejtohet Edi Ramës...

Një mal mall për malin!

Nga Behar Jacaj Kam dashur të të shkruaj shkëmbarak. Në kohën kur mallkimi i vjetër, “folsh me gishta” u përmbush, unë kam dashur të të shkruaj...

Kafe turke për një jetë të gjatë? Një histori intrigash politike dhe dashurie

Çdo ditë, amvisat shqiptare përballen me mëdyshje, sfida dhe punë. Përpara se të përballen me këto sfida, tradita e kërkon një filxhan me kafe...

Bleva një copë dashuri

Nga Gerhard Pregapuca Bleva një copë dashuri. Harrova të marr me të Udhëzuesin e përdorimit. Më ka mbet në xhep kuponi. Më duaj pak dhe shtruar…! Bleva një copë dashuri...

Latest news

Kokainë, lojëra fati dhe përforcues grushti, arrestohen pronarët e një lokali në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar dy vëllezër dhe ka shpallur në kërkim vëllain tjetër të tyre, pasi gjatë kontrollit në lokalin e tyre iu...

Dha dorëheqjen papritur, avokati i pilotit që vrau gruan zbulon arsyen

Teksa u paraqit sot në gjykatë, një nga dy avokatët mbrojtës të Babis Anagnostopoulos, i cili vrau gruan e tij 20-vjeçare dha dorëheqjen. Vassilis Spyrou...

Këshilli i Europës evidenton masakrën elektorale të 25 Prillit. Raporti karton i kuq për Qeverinë

Asambleja Parlamentare të Këshillit të Europës në lidhje me zgjedhjet në Shqipëri ka theksuar se raporti i KiE evidenton elementët e masakrës elektorale të...

Java Çame/ Sibora Bitri ja merr “Tumankuqes” (film)

Emisioni i sotëm i “ABC së Mëngjesit”  ka përfunduar ndryshe ku nuk kanë munguar as këngët popullore çame, duke qënë se edhe jemi në...

Shqipëria merr medalje argjendi/ Të dytët në botë për marrje ryshfeti, por mandati i tretë është premtues për vendin e parë

Sipas një raporti të Bankës Botërore dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) Shqipëria ka arsye të krenohet, sepse ka bërë një përparim...
- Advertisement -