- Advertisement -

TAG

dajti

Brinjë viçi që shkrihen në gojë, por që duan durim kinezi

Kur shkon nëpër restorantet e rrethinave të Tiranës, veçanërisht atyre të Dajtit, brinjët e viçit në furrë janë një pjatë që të lë pa...

Tiranë/ Arrestohet 34 vjeçari, prodhonte dhe shiste pije freskuese të falsifikuara

Policia e Tiranës arrestoi një person dhe shpalli në kërkim një tjetër për prodhimin e pijeve freskuese të falsifikuara. Gjatë operacionit “Dajti” policia arrestoi shtetasin...

Dëbora e parë zbardhi Malin e Dajtit (foto)

Ulja e temperaturave ditët e fundit ka bërë që në malet përreth Shqipërisë të nisë dëbora. Dhe jo më larg se sot në malin...

Tiranë/ Zbulohet parcela me kanabis në pyllin e Dajtit

Rreth 502 rrënjë kanabis sativa janë zbuluar në pyllin e Dajtit. Gjithashtu policia bën të ditur se pranë parcelës me kanabis është gjetur dhe...

Paloka: Tirana dhe zonat përrreth të mbuluara nga kanabis/ Listë e re emrash

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka në një deklaratë për media akuzoi kryeministrin Edi Rama se njerëzit e tij menaxhojnë çdo plantacion të mbjell...

Latest news

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...
- Advertisement -