Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Brinjë viçi që shkrihen në gojë, por që duan durim kinezi

Nga 27-shi 0

Kur shkon nëpër restorantet e rrethinave të Tiranës, veçanërisht atyre të Dajtit, brinjët e viçit në furrë janë një pjatë që të lë pa mend.
Ndaj, e ndava mendjen t’i hyj kësaj aventure dhe u përpoqa t’i bëjë vetë në shtëpi.
Nuk bëhet fjalë për ndonjë vështirësi të madhe, përkundrazi, por për orë të tëra pjekjeje.
Recetën e plotë e gjen nëse klikon këtu.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej