- Advertisement -

TAG

COVAX

SHBA merr ‘frenat’ e vaksinimit në dorë, lëvron 2 miliardë dollarë për shpërndarjen e COVAX në 92 shtete, përfituese edhe Shqipëria

Ambasada amerikane në Tiranë, përmes një njoftimi të bërë publik në rrjete sociale, ka njoftuar se ShBA-të kanë miratuar një fond prej  miliardë dollarësh...

Mësuesit për VOA: Kemi frikë nga vaksina, nuk flasim se na pushojnë

Në Shqipëri, nisi mes refuzimit dhe një entuziazmi të përmbajtur vaksinimi i mësuesve në kryeqytet dhe qytete të tjera me vaksinën Astra Zeneca kundër...

Manastirliu: Shqipëria në dritaren e parë të sigurimit të dozave të vaksinës nëpërmjet COVAX

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se Shqipëria është në dritaren e parë të sigurimit të dozave të vaksinës anti COVID përmes COVAX. “Lajm...

Fauci: SHBA-ja do t’i bashkohet programit COVAX për shpërndarjen e vaksinave

Nën udhëheqjen e presidentit Joe Biden, Shtetet e Bashkuara synojnë t’i bashkohen programit global për shpërndarjen e vaksinave kundër koronavirusit në vendet e varfëra,...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Ti nuk din as me ta lyp… (Përse Edi Rama nuk e pushton Francën?)

Nga Enkel Demi Këtë këngë i këndoi Franca Edi Ramës, udhëheqësit megalloman të Shqipërisë. Para do ditësh ky i fundit doli në një konferencë për...

Cila vaksinë anti-COVID do të mbërrijë në Ballkanin Perëndimor?

Nga Alexandra Brzozowski “Euractiv” Vaksina e parë kundër COVID-19 do të autorizohet brenda kësaj jave, njoftoi javën e shkuar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von...

COVAX mund të dështojë, shtetet e varfra rrezikojnë të mbesin pa vaksinë deri më 2024

Skema globale për shpërndarje të vaksinës kundër koronavirusit në shtetet e varfra, përballet me rrezik “shumë të madh” të dështimit, duke lënë vendet me...

Shqipëria rrezikon të mbetet pa vaksinën anti-COVID, COVAX nuk ka fonde

Shqipëria nuk e ka zgjidhur çështjen e blerjes së vaksinës anti-COVID. COVAX, me të cilin është nënshkruar marrëveshje është një projekt i OBSH-së që...

Latest news

Zgjedhjet në Shqipëri: Fushata risi në formë, jo në përmbajtje

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, por diskursi politik zhvillohet jo me përballje konceptesh politike, por mbetet në nivelin e sulmeve...

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...
- Advertisement -