- Advertisement -

TAG

Corriere Dello Sport

“Plani i radhës për të mbyllur kampionatet”, pritet ulja e numrit të ndeshjeve në Champions dhe Europa League

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino paralajmëroi se utbolli do të ndryshojë. Kompeticionet europiane do të pësojnë modifikime, duke nisur nga numri i ndeshjeve. Ditën...

Kërcënohet me jetë Antonio Konte… por gruaja e përgënjeshtron!

Sipas “Corriere Dello Sport”, trajneri i Interit ishte vënë nën vëzhgim pasi ishte kërcënuar me jetë kur në shtëpi i kishte mbërritur një zarf...

Tare shpërthen ndaj gjyqtarëve: Boll më! Po falsifikohet kampionati

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, duket tepër i acaruar nga vendimet e gjyqtarit në sfidën e fundit përballë Kaljarit. Në një interviste për...

Trajneri i ri, Milani gjen pasuesin e Montellës

Një nga gazetat më të mëdha italiane, Corriere dello Sport raporton së fundmi se Milani e ka gjetur pasardhësin e Vinçenco Montellës. Ajo shkruan se...

“Corriere Dello Sport” speciale për Thomas Strakoshën

  “Corriere Dello Sport”, i ka kushtuar një speciale portierit të Lazios, Thomas Strakosha, ku përshkruan të gjithë karrierën e portierit në Itali. “Dy vite...

Interi largon Mancini-n, vendin e tij e zë Frank de Boer

Roberto Mancini dhe Interi nuk do të vazhdojnë më sëbashku. Trajneri i zikaltërve ka firmosur prishjen e kontratës minutat e para të ditës së sotme. Ai do të...

De Biazi, me biçikletë në hënë

Nga Saimir Demi Reforma në drejtësi? Shqiptarët janë të zgjuar dhe e kanë kuptuar prej kohësh që nuk duhet të preokupohen shumë për gjëra që...

Latest news

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...

Të vaksinuarit duhet të kenë disa privilegje, ja çfarë sugjeron ministri gjerman

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se "njerëzit e vaksinuar duhet të lejohen të ushtrojnë përsëri të drejtat themelore" duke përfshirë...

5 të vdekur dhe 353 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 të vdekur si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 353...
- Advertisement -