- Advertisement -

TAG

Çështja e detit

“Deti” në Hagë, prag tradhtie kombëtare? Abazi: Rrezikojmë të humbasim territore detar

I ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit”, me Enkel Demin, drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Bojken Abazi foli për çështjen e detit...

Çështja e detit/ Rama në Athinë: Greqia në të drejtë për zgjerimin, marrëveshja me Shqipërinë mund të bëhet me një palë të tretë

Kryeministri Edi Rama nga Athina i është kthyer sërish çështjes së detit dhe të zgjerimit të Greqisë me 12 milje në detin Jon. Sipas...

Buzagaz dhe i lumtur Edi Rama e shtyn me një gotë uzo çështjen e detit me Greqinë. Detajet nga darka me Mitsotakis (film)

Teksa në Tiranë shpërthente tritoli dhe duket sheshit që qeveria e tij nuk e kontrollon territorin, Edi Rama e ka kaluar darkën me kryeministrin...

Çështja e detit/ Vasili: Përgjegjës Rama, dënimi për tradhëtinë do të jetë i pashmangshëm

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me fjalimin e kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme në Kuvend lidhur me çështjen e detit...

Media greke: Pakti për detin i vështirë, tani kanë ndryshuar rolet në Shqipëri

Media greke, “Kathimerini” e shikon të vështirë arritjen e një marrëveshje mes Tiranës dhe Athinës për cështjen e kufirit detar. Qeveria e Mitsotakis njoftoi...

Çështja e kufirit detar/ Idrizi: Rama si Shvejku: “ku di gjë unë çfarë bëj unë?”

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar lidhur me deklaratat e Kryeministri Edi Rama nga Vlora për çështjen e kufirit detar me Greqinë. Përmes një statusi...

Rama nga Vlora: S’ka marrëveshje me Greqinë pa miratimin e Presidentit!

Pas përfundimit të ceremonisë për 100-vjetorin e luftës së Vlorës, kryeministri Edi Rama ka reguar lidhur me çështjen e detit, ndërsa shprehet se nëse...

Çështja e detit ngre në këmbë mbështetësit e Kombëtares

“Tifozat Kuq e Zi”, janë bërë bashkë në protestën masive që do të zhvillohet ditën e nesërme në kryeqytet që ka të bëjë me...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -