- Advertisement -

TAG

Cërrik

Covidi shpërthen në shkollat e Elbasanit dhe Cërrikut, mësuesit konfirmohen pozitiv

Situata e pandemisë në vend vijon të jetë ende problematike ku numri i rasteve të reja pozitive ndodhet në nivele të larta. Rifillimi i...

Plagosi me sende të forta një person, arrestohet 48 vjeçari në Cërrik

Një 48 vjeçar në Cërrik është arrestuar pasi ka plagosur me sende të forta një person.   Policia njofton se është arrestuar shtetasi me inicialet P.I...

Ngjarje tragjike në Cërrik/ Ra nga shkallët e betonieres, ndërron jetë 53 vjeçari, arrestohet administratori i firmës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Cërrik. Një 53 vjeçar ka ndërruar jetë pasi ka rënë nga shkallët e një betoniereje. Në pranga ka...

Gjatë 24 orëve të fundit, 245 shoferëve të pabindur u hiqet patenta për 3 vjet

Policia u ka hequr patentën për tre vjet 245 shoferëve gjatë 24 orëve të fundit, të cilat nuk i janë bindur urdhrit duke lëvizur...

Cërrik/ 45-vjeçarja gjendet e pajetë në banesën e saj

Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Xibrakë, në Cërrik. Një grua 45 vjeçe me iniciale B.B është gjendur e pajetë...

Aksident i frikshëm në Cërrik/ Makina përfundon në lokal, plagosen 5 persona

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në Cërrik dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur 5 persona. Në vendin e quajtur "Kryqëzimi i...

Rama nga Cërriku: Opozita nuk di të logjikojë prandaj përdor kapsolla. Kushtetuta s’është top lecke

Kryeministri i vendit Edi Rama ndodhet sot në Cërrik ku po prezanton kandidatin e Partisë Socialiste për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Nga Cërriku, Rama...

KQZ rrëzon kërkesën e BD për regjistrimin e kandidates së Cërrikut

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e ditës së sotme, votoi me 3 vota pro dhe 2 kundër për pranimin e kërkesës ankimore të...

Cërrik, godet nipin me sende të forta, arrestohet agresori

Policia ka arrestuar një 57-vjeçar nga Cërriku, i cili për motive të dobëta dyshohet se ka qëlluar me sende të forta nipin e tij...

Cërrik/ Digjet gjatë natës një automjet, dyshohet zjarrëvënie e qëllimshme

Një automjet është djegur pjesërisht gjatë natës në lagjen nr.1 në Cërrik. Mëoshet se automjeti është në pronësi të shtetasit I.K., i cili ishte i...

Latest news

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...
- Advertisement -