- Advertisement -

TAG

cakran

E shenjta Eufemi e Rovinit ishte e jona

“Një natë kur ndodhesha ne Cakran, në shtëpinë e Bektash Cakranit, erdhën disa oficerë të ushtrisë turke. Pas buke oficierët filluan të ngacmonin Bektashin në...

Fier, zona kodrinore e Cakranit përfshihet nga flakët

Një zjarr ka rënë në zonën kodrinore të Cakranit pasditen e kësaj të diele. Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe me pisha ullinj dhe shkurre. Forcat zjarrfikëse...

Akull në rrugë, makinat bëhen copë në autostradën e Levanit

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Fierit Dy automjete janë përplasur në vendin e quajtur "Kthesa e Cakranit" në...

Fier/ Arrestohet 55-vjeçari, tentoi të vrasë gruan me armë gjahu

Policia e Fierit ka vënë në pranga një 55-vjeçar i cili tentoi të vrasë me armë gjahu bashkëshorten e tij. Në pranga u vu shtetasi...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -