- Advertisement -

TAG

Byroja Kombetare e Hetimit

Bëmë mama të të ngjaj

Byroja Kombëtare e Hetimit ka zgjuar shumë emocione e nostalgji. Rastësisht ka emrin "byro" si dikur Byroja Politike që hetonte e gjykonte vetë çdo gjë....

Hajnaj në krye të “FBI”-së shqiptare/ ONM: Hap i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi

Drejtoresha e Përgjithshme për Politikat e Fqinjësisë Evropiane dhe Bisedimet për Zgjerimin në Komisionin Evropian, Genoveva Ruiz Calavera, ka reaguar pas emërimit të Aida...

8 kandidatët për kreun e BKH-së nisin intervistat në SPAK

8 kandidatët për të marrë drejtimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë nisur intervistat në SPAK. Kndidatja Aida Veizaj (Hajnaj), sapo ka hyrë në SPAK për...

Të hënën votohen 8 prokurorët e parë të SPAK/ Ambasada amarikane: Drejt ngritjes edhe BKH

Ditën e hënë, Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të votojë 8 prokurorët e Prokurorisë së Posaçme Anti-Korrupsion, njohur si SPAK. Po në këtë mbledhje,...

Ka dhënë dorëheqjen Rama apo një sërë ministrash?

Nga Spartak Ngjela Në fakt, duhet të ketë dhënë dorëheqjen qeveria Rama. Po pas kësaj çfarë do të ndodhë? Pas kësaj mbetet zbuluar Saliu për vetting-un. Do...

Mesila Doda: Po e lini litarin jashtë

Po e zgjasni reformën në drejtësi, me qëllim që ta zvarrisni si ka ndodhur në gjithë këto vjet tranzion. Deputetja Mesila Doda ka qenë shumë...

BKH e Prokuroria Speciale/ Struktura dhe planet e fshehta për kontrollin e zyrtarëve të lartë

Roli i ekspertëve të BE-së e SHBA-së në përzgjedhjen e kandidatëve për BKH e Prokurorinë e Posaçme. Kush përjashtohet nga gara, si hetohen të...

Mbërrin në Tiranë ekipi i Byrosë Federale të Hetimit të SHBA-së

Byroja Kombëtarë e Hetimit, institucioni i parë që ngrihet në procesin e zbatimit të reformës në drejtësi. Jashtë këtij institucioni ata që kanë qenë...

Ja përse Lulzim Basha e censuroi intervistën që dha tek Zëri i Amerikës!

Nga Elida Buçpapa Lulzim Basha, kryetari zyrtar i PD, kreu një vizitë disa ditore në SHBA. Ai u mirëprit nga zyrtarë të Departamentit të Shtetit,...

Zigzaket e reformës dhe mandati i Sulit

Nga Skënder Minxhozi “Në darkë merremi vesh, në mëngjes grindemi”, kështu thoshte pak a shumë një koment i një parlamentari të majtë para pak ditësh,...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -