- Advertisement -

TAG

Bujar leskaj

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga BUJAR LESKAJ Komisioni Europian pub likoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...

Tensione në selinë e PD, 6 deputetë kundër përjashtimit të Berishës

Vendimi i Lulzim Bashës për të përjashtuar Sali Berishën ka tensionuar së tepërmi situatën në selinë blu. Raportohet se gjashtë deputetë kanë dalë kundër vendimit...

E quajti fosilie politike, reagon Leskaj, publikon foton e letrës higjenike me fytyrën e Ramës

Bujar Leskaj thyen heshtjen. Pasi u vu disa herë në qendër të sulmeve të Ramës, me fjalor fyes e denigrues. Leskaj të vetmin regim...

Dorëheqje e Leskajt nga Vlora? PD: Shpifje nga Rama

Selia blu në Tiranë mohon lajmet për dorëheqje nga lista të drejtuesit politik të PD-së në Vlorë Bujar Leskaj. Në një deklaratë shpërndarë për mediat,...

Bujar Leskaj rikthehet në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit

Rikthehet në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj . Mësohet se Leskaj do të vazhdojë të jetë në krye të KLSH-së deri...

Auditi i KLSH/ Leskaj: Vetëm 1/3 e të përndjekurve politikë janë dëmshpërblyer

Pas auditimit të kryer nga Kontrolli i Lartë i Shtetit rezulton se është dhënë vetëm 1/3 e dëmeshpërblimeve për ish të përndjekurit politik. Bazuar në...

Leskaj: Korrupsioni i shkakton një dëm prej 200 milion euro Shqipërisë

Në Shqipëri sipas të dhënave dhe auditimeve nga Kontrolli i Lartë i Shtetit rreth 200 mln euro janë humbje nga korrupsioni Kështu u shpreh kreu...

Bujar Leskaj: Denoncuam 128 miliardë lekë vjedhje për 4 vite

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj,  tha sot se në katër vitet e fundit, institucioni që ai drejton, ka zbuluar shkelje...

Latest news

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...

Aksident me vdekje në Lushnje, kamioni përplas të moshuarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur këtë pasdite në Lushnjë. Policia njofton se rreth orës 19:30, në aksin rrugor Lushnjë–Rrogozhinë,...

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

28-vjeçari humb kontrollin e makinë, aksidenton këmbësorin në aksin Tapizë-Thumanë

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tapizë – Thumanë. 28-vjeçari me iniciale A.K ka humbur kontrollin e automjetit dhe për pasojë...

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...
- Advertisement -