- Advertisement -

TAG

besiana Kadare

Vajza e Ismail Kadares zgjidhet zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB

Vajza e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare, Besiana Kadare është zgjedhur zëvendës presidente në sesionin e 75-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Lajmin...

OKB: Fitore domethënëse e Shqipërisë, në Komitetin e të Drejtave të Njeriut

Pas fushatës intensive nga Ambasadorja Besiana Kadare dhe stafi i saj, eksperti shqiptar Prof. Gentian Zyberi zgjidhet qysh në raundin e parë si një...

Në mos Rik, Sandër ka me qenë

Ambasadorja e Shqipërisë në OKB, Besiana Kadare, e bija e shkrimtarit Ismail Kadare, takon në New York Frederik Ndocin dhe i thotë: - Më fal...

Ambasadorja shqiptare në OKB: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të mbyllet me njohjen e Kosovës dhe pranimin në OKB

Në një nga seancat më të rëndësishme të vitit me formatin e një Debati të Hapur për Rujatjen e Paqes dhe Sigurisë Ndërkombëtare, Ambasadorja...

Bushati propozon vajzën e Kadaresë ambasadore në OKB

Bija e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare, Besiana Kadare, është propozuar si ambasadore në Organizatën e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork. Ministri i...

Latest news

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...

Përcillet për në banesën e fundit Gulielm Radoja, dalin pamjet nga ceremonia private (film)

Është përcjellë për në banesën e fundit aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, Guljelm Radoja. Në ceremoninë private, pjesëmarrës kanë qenë qindra qytetarë, bashkëpunëtorë dhe miq...

Shfrytëzoi për prostitucion 15-vjeçaren, arrestohet i shpalluri në kërkim

Policia ka arrestuar një 32 vjeçar i shpallur në kërkim për prostitucion. Mësohet se Enea Sinanit, i janë vënë prangat pasi Gjykata e Apelit...
- Advertisement -