- Advertisement -

TAG

Basha ne SHBA

Basha takohet me drejtues të lartë amerikane dhe europianë

Me ftesë të Partisë Demokratike amerikane, dhe Institutit Kombëtar Demokratik kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në ceremoninë e hapjes së Konventës...

Basha në BB, ja shqetësimet e ekonomisë shqiptare

Kreu i PD Basha takon drejtorin e BB për Shqipërinë, Pagano Situata ekonomike e vendit ka qenë tematika e bisedimeve që kreu I opozitës Lulzim...

Basha në VOA: PD me dy variante për Byronë e Hetimit

"Interesi ynë të kemi një kompromis jopartizan për drejtësinë" Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh i gatshëm për negociata me pozitën mbi rekomandimet...

Basha në SHBA seancë dëgjimore në Këshillin e Atlantikut

Kryetari  PD-së flet poër dekriminalizimin, refomën në drejtësi, korrupsionin, çështje të sigurisë, luftës kundër terrorizmit    Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur vizitën...

Basha në SHBA takime në DASH e kongres

Kryetari i PD-së shoqërohet nga deputetët Selami, Strtazimiri, Mediu e Tabaku Zbatimi i reformës së Dekriminalizimit, zgjedhjet e lira dhe të ndershme si dhe reforma...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -