- Advertisement -

TAG

azil politik

Agron Tufa deklaratë të fortë për “DW”: U kërkova ndihmë ambasadave, por nuk m’u përgjigjën!

Prej disa muajsh ish-drejtori i ISKK Agron Tufa kanosej nga ithtarët e regjimit të vjetër. Ai ka kërkuar azil politik në Zvicër. Tufa i...

Agron Tufa kallëzon Spartak Brahon dhe Fatos Tarifën për fyerje e shpifje, zbardhet padia

Nga një vend i BE-së ku ka kërkuar azil politik, ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit Agron Tufa padit...

Spartak Braho kërcënon përsëri Agron Tufën: Edhe atje ku ka kërkuar azil politik të mos gjejë vrimë ku të futet…

I menjëhershëm ka qenë reagimi i shkrimtarit Agron Tufa pas një artikulli të publikuar nga deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho. Tufa, i cili...

Largimi i Agron Tufës/ Gentiana Sula: Institucionet që duhet t’a mbrojnë nuk kanë vepruar

Largimi i shkrimtarit dhe publicistit Agron Tufa, i cili së bashku me familjen ka kërkuar azil politik në Zvicër, ka lënë një shije të...

Ish-oficeri që ndaloi makinën e Saimir Tahirit, fiton azil politik në Holandë

Ish-oficeri i policisë së qarkullimit të Fierit, Antonio Nazeraj, personi që ndaloi makinën “Audi” që ishte në pronësi të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri,...

“Babalja” u arratis nga Kosova, flet avokati i tij: Ja pse është larguar

Tom Gashi avokati i Albert Veliut, i njohur ndryshe si Babalja në një intervistë për Fax News, foli për arratisjen e “Babales” nga Kosova...

Ballist Morina kërkon azil politik në Kroaci

Ballist Morina ka këkrkuar azil politik në Kroaci për t’i shpëtuar ekstradimit në Serbi. Ky lajm është bërë i ditur nga vetë avokati i Morinës,...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -