- Advertisement -

TAG

Autoriteti i Mediave Audiovizive

Vazhdon konflikti Digitalb – Tv Klan, asnjë vendim nga Komisioni për mbrojtjen e konsumatorëve

Larg syrit të publikut, konflikti mes dy gjigandëve mediatikë në Shqipëri, Digitalb dhe Tv Klan, vazhdon ende. Qytetarë të shumtë janë ankuar pranë Autoritetit te...

VOA: Mediat shqiptare kanë probleme me etikën, më të rrezikuarit fëmijët (film)

Përfaqësues të organizatave që monitorojnë ecurinë e medias në Shqipëri, raportojnë disa probleme në lidhje me etikën, të dhënat personale dhe të drejtat themelore...

AMA: Kastriot Reçi ortak në “M+”, televizionit iu hoq liçensa në 2018

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka reaguar lidhur me vrasjen e Kastriot Reçit, ndërsa thekson se 47-vjeçari nuk rezulton të jetë pronar i asnjë televizioni...

Edi Rama fillon mbylljen e medias opozitare/ Qeveria bllokon “Jeta osh Qef”

Kryeministri Edi Rama kërkon të vendos diktaturën ndaj atyre që nuk i pëlqen, duke sulmuar hapur mediat të cilat këto ditë zie për shqiptarët janë...

Mbyllen sot transmetimet analoge në qarqet Tiranë dhe Durrës, shtyhen për Vlorën

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka mbyllur transmetimet analoge në qarqet Tiranë dhe Durrës  në 1 tetor 2019 si dhe shtyrjen e afatit të kalimit...

Vendimi i AMA për mbylljen e transmetimeve analoge/ Vokshi: Akt i pashembullt! Cënohet e drejta për informim e mbi 300 mijë qytetarëve

Pas vendimit të AMA-s për mbylljen e transmetimeve analoge në Qarkun Tiranë dhe Durrës, ka reaguar ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi. Nëpërmjet një postimi...

AMA: Shtyhet edhe për 1 muaj afati i transmetimeve analoge

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka vendosur të shtyjë afatin e transmetimeve analoge edhe për një muaj. AMA gjithashtu ka kërkuar informacion nga operatorët ekonomikë në...

Në emër të  lirisë…

Nga Kozeta Kurti Prej më shumë se 26 vjetësh, dëgjojmë çdo ditë të flitet në emër të lirisë e të drejtave tona themelore, të drejtën...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -