- Advertisement -

TAG

atdhetar

24 mars 1937/ Ndërroi jetë Vehbi Dibra, kleriku atdhetar që ia kushtoi jetën Zotit dhe Shqipërisë

Në 24 mars 1937 ndërroi jetë një ndër figurat më të mëdha jo vetëm të komunitetit mysliman, por edhe i kombit shqiptar, haxhi Vehbi...

Nuk ka shqiptar më idealist e atdhetar se Imzot Nikollë Kaçorri

Nga Pjetër Logoreci Këto ditë po rishikoja me andje nji video nga zhvillimi i ceremonisë  solemne për  riatdhesimin e rivarrimin e eshtrave të ushtarakut student,...

“Nder i Kombit” dhe patriot/ Presidenti Meta shpreh ngushëllimet për vdekjen e Mikel Kuzhninit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të Mikel Kuzhninit. Në mesazhin e Metës thuhet se Nderi i...

Ti je atdhetar edhe kur…

Nga Lavdie Dobi Banushi Ti je atdhetar edhe kur nuk je aty ku dëshiron te jesh, në tëndin atdhe. Ti je atdhetar edhe kur nuk...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -