- Advertisement -

TAG

ARRESTIMI

Momentet e arrestimit të kryeredaktorit të gazetës “Koha Jonë” Qamil Xhani (film)

Në ambientet e komisariatit policët kanë ushtruar presion mbi gazetarin, tek i kanë kërkuar të firmosë një deklaratë, ku të pranonte se ishte ndaluar...

Pas arrestimit/ Aurel Bylykbashi i drejtohet Taulant Ballës: Je hasmi im dhe i familjes sime

Ish-deputeti dhe kryetari i Partisë Demokratike, Aurel Bylykbashi doli në një konferencë për shtyp nga selia blu në Elbasan, pasi gjykata vendosi ditën e...

Lulzim Basha: Po përgatitet arrestimi i Vangjush Dakos. 27.al e lajmëroi para tre ditësh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në mbrëmje se po përgatitet arrestimi i kreut të Bashkisë Durrës, Vangjush Dako. Nga selia e PD, Basha...

Veseli: Serbia duhet të kuptojë se ky vend ka zot shtëpie

Pas arrestimit të Marko Gjuriç në veriun e Mitrovicës, Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se shteti i Kosovës zbatoi sot...

50-vjetori i arrestimit të dytë, At Zef Pllumi dhe vigjilenca e “njeriut të ri”

Nga Kastriot Dervishi Në Shqipërinë komuniste nuk ishin vetëm njerëzit e regjimit keqbërës. Propaganda krijoi “njeriun e ri”, shërbëtorin më të verbër ndaj atij sistemi....

Arrestohet deputetja e Vetëvendosjes Aida Dërguti

Deputetja e Vetëvendosjes Aida Dërguti është arrestur mëngjesim e sotëm nga policia e Kosovës. Aida Dërguti është arrestuar për armëmbajtje pa leje. Gjithashtu ajo nuk i...

Anonymous Albania i bën thirrje Francës: Lironi Haradinajn, ose do ta paguani këtë! (video)

"Anonymous Albania" i bën thirrje Francës për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj Në një video të publikuar në YouTube, "Anonymous Albania" paralajmëron autoritetet...

Thaçi, Rama dhe arrestimi i Haradinajt

Nga Ilir Babaramo Prej gati dy vjetësh Kroacia dhe Serbia janë përfshirë në agresionin më të egër verbal që nga koha e marrëveshjes së Dejtonit....

Arrestimi i Haradinajt, Vasili: Zgjidhja e vetme, lirimi i tij

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka dalë paraditen e kësaj të shtune në një deklaratë për mediat, lidhur me rastin e Ramush Haradinajt, që...

Arrestimi i Ramush Haradinajt, për kë bien këmbanat?

Nga Edi Rama Pas akuzave të një politikani zviceran, “zbuluesi” i famshëm ose famëkeq i një shtëpie fantazëm krimesh kundër njerëzimit, e njohur si “Shtëpia...

Latest news

Makina fluturon në ajër motorin e Fast food-it në Korçë, transportohet me urgjencë në spital drejtuesi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku një automjet është përplasur me një motor ‘Fast foodi’ në zonën e auajtur...

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...
- Advertisement -