- Advertisement -

TAG

arizona

Zgjedhjet në Amerikë/ Joe Biden e sheh më afër Shtëpinë e Bardhë. Donald Trump akuzon për vjedhje. Ja kur mund të kemi një rezultat

48 orë pas mbylljes së kutive të votimit Joe Biden e sheh më afër Shtëpinë e Bardhë. Ai po rekuperon vota në Georgia, ku...

Vijon numërimi në tre shtetet vendimtare, ja i paraqitet situata elektorale deri më tani në SHBA

SHBA orë pas ore i afrohen rezultatit final të zgjedhjeve presidenciale, ndërkohë që është shënuar pjesëmarrja më e lartë që nga viti 1900. Numërimi...

Thellohet diferenca, Joe Biden triumfon në Arizona

Ka përfunduar numërimi i votave në shtetin e Arizonës, dhe fitues është shpallur Joe Biden. Kandidati demokrat ka arritur të fitojë 11 vota elektorale. Pas...

16 infermiere në spitalin e Arizonës mbeten shtatzënë njëkohësisht

E habitshme, por e vërtetë. 16 infermiere që punojnë në njësinë e kujdesit intensiv në spitalin e Arizonës kanë mbetur shtatzënë njëkohësisht. Sipas infermiereve...

Stuhia apokaliptike mbi Arizona (Film)

Një stuhi e madhe pluhuri përfshiu kryeqytetin e Arizonës, Phoenix, në jugperëndim të SHBA-së të enjten e 2 gushtit. Shërbimi Kombëtar Meteorologjik paralajmëron se stuhia...

Latest news

Përcillet për në banesën e fundit Gulielm Radoja, dalin pamjet nga ceremonia private

Është përcjellë për në banesën e fundit aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, Guljelm Radoja. Në ceremoninë private, pjesëmarrës kanë qenë qindra qytetarë, bashkëpunëtorë dhe miq...

Shfrytëzoi për prostitucion 15-vjeçaren, arrestohet i shpalluri në kërkim

Policia ka arrestuar një 32 vjeçar i shpallur në kërkim për prostitucion. Mësohet se Enea Sinanit, i janë vënë prangat pasi Gjykata e Apelit...

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si “eskobari” shqiptar

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si "eskobari" shqiptar. Raportohet se SPAK kërkon zyrtarisht  të pushohet çështja për Met Kananin. Ai...

OBSH paralajmëron për një valë të re të Covid-19 në Afrikë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar një valë të re të koronavirusit në Afrikë. Autoritetet bëjnë me dije se vonesa me furnizimet e vaksinave dhe...

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, zbardhen emrat e socialistëve dhe opozitarëve që janë pjesë e kësaj nisme

Zbardhen emrat e plotë që do të jenë pjesë e Komsionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Raportohet se pak çaste më parë...
- Advertisement -