- Advertisement -

TAG

Anxhela Peristeri

U rendit e 21-ta në finale, reagon për herë të parë Anxhela Peristeri: Për të gjithë ju që më thoni ”mos u mërzit”…

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion Anxhela Peristeri ka reaguar për herë të parë pasi u rendit në vendin e 21-të në finalen e këtij...

Sot finalja e Eurovision, Anxhela Peristeri përfaqëson Shqipërinë me këngën “Karma”

Sonte në Roterdam zhvillohet nata finale e Eurovision. Shqipëria, e cila këtë vit përfaqësohet nga këngëtarja Anxhela Peristeri me këngën "Karma" arriti të kualifikohet...

Anxhela Peristeri shkon në finalen e “Eurovision” (film)

Ka përfunduar nata e dytë gjysmëfinale e “Eurovision 2021”, ku interpretuan 17 këngëtarë nga shtete si San Marino, Estonia, Republika Çeke, Greqia, Austria, Polonia,...

Anxhela Peristeri flet pas kualifikimit në finalen e Eurovision-it: Shqipëria e meriton

Këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë në “Eurovision 2021”, Anxhela Peristeri është kualifikuar e para për në finalen e madhe në Roterdam. Pas përfundimit të natës së...

Bëri shqiponjën në Eurovision, mediat serbe “shpërthyen” ndaj Anxhelës, reagon Ardit Gjebrea i revoltuar

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision, Anxhela Peristeri në njërën performancë të saj në skenë  bëri shqiponjën dy krenare me duar dhe nxiti reagime nga...

Shumë i dolën kundër pas fitores në “Festivalin e Këngës”, reagon për herë të parë Anxhela Peristeri

Anxhela Peristeri u shpall fituese e “Festivalit të 59-të të Këngës”. Artistja do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”. Pas fitores së Anxhelës...

E ardhmja është vajzë/ Anxhelës i është dashur të punojë që 15 vjeç, kurse Emanuela rrëfen mes lotësh humbjen e babait (film)

I është dashur të punojë që 15 vjeç, por nuk kanë qenë këto momentet më të vështira që ka kaluar në Greqi. Anxhela Peristeri rrëfeu...

Zbulohet juria shqiptare që do vlerësojë këngët e Eurovision 2019

Këngëtarja Jonida Maliqi do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën "Ktheju Tokës". Sot është zbuluar juria shqiptare, që do votojë këngët e Eurovizionit duke...

Këngëtarja e njohur: Në Greqi duhet të fshihesha se isha shqiptare

Këngëtarja shqiptare Anxhela Peristeri ka jetuar 7 vite në Greqi, në një vend që ia ka vështirësuar karrierën për faktin se ishte shqiptare. “Nuk arrita...

Rozana Radi triumfon në “Kënga Magjike” (video)

Këngëtarja e mirënjohur ka fituar për këtë vit festivalin “Kënga Magjike 2016”. Balada e saj “Ma thuaj ti” rrëmbeu publikun qysh në shfaqjet e...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -