- Advertisement -

TAG

antishqiptare

Berisha i del në krah Albin Kurit, dënon ashpër marrëdhënien Rama-Vuçiç: Është antishqiptare

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dalë në krah kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, teksa ka dënuar ashpër marrëdhëniet antishqiptare mes kryeministrit Rama dhe presidentit...

Florian Marku “masakron” grekun/ Përgjaket flamuri grek në mes të Athinës (film)

Kampioni i padiskutuar Florian Marku ka zhvilluar në mbrëmjen e së shtunës ndeshjen e radhës në Athinë ndaj kundërshtarit të tij racist, grekut Botakos. Kampioni...

Komisionin Hetimor për Çamërinë/ A jeni krenar që jeni shqiptar?

Nga Edlira Troplini - Abdurahmani Kërkoj ndjesë të nderuar politikanë, por kam dëshirë t’ju tërheq vëmendjen, duke marrë shkas nga polemika e zhvilluar për ngritjen...

LSI, një parti mafioze

Nga Arben Llalla LSI si parti u themelua nga intelektualë që dëshironin reformimin e PS. Shumë nga këta intelektualë u përjashtuan me kalimin e kohës...

A ja del dot PBDNJ, si parti “antishqiptare”?

Nga Mero Baze Partia e pakicës greke në Shqipëri ka një histori të gjatë dhe vitale në 25 vite pluralizëm në Shqipëri, duke ja dalë...

Piloti grek hyri me avion zjarrfikës në Shqipëri

Nga Arben Llalla Në 21 gusht 1994 një aeroplan për shuarjen e zjarreve model 359 MAEDY i forcave ushtarake ajrore të Greqisë shkeli hapësirën ajrore...

Latest news

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...
- Advertisement -