- Advertisement -

TAG

anika dokle

Ja emrat e mjekëve që do dalin në protestë në oborrin e QSUT. Policia u refuzon lejen: Jemi në kohë Covid-i.

Mjekët kanë paralajmëruar një protestë ditën e nesërme para oborrit të QSUT-së, por policia u ka refuzuar lejen me arsyetimin se nuk lejohen grumbullimet...

Të gjunjëzosh Italinë, është si të gjunjëzosh civilizimin

Nga Anika Dokle Evropa pa Italinë është si një gjellë pa kripë. Askund si në Itali nuk gjen e madhështinë arkitekturore të qytetit të ndërthurur aq...

Gezuar “Shen Muxhahedinin..”

“Gëzuar Shën Muxhahedinin! Keqardhje që e humbëm këtë radhë spektaklin e të festuarit të Valentinit me byrekë dhe sanduiçe tek Liqeni Artificial”, shkruan mjekja...

Anika Dokle, Shota e qytetit të lirë

Jetojmë në një sistem demokratik ku presupozohet se liria e fjalës nuk ndëshkon askënd. Në të vërtetë ekziston në masë të madhe autocesura dhe...

Latest news

Festa e Pavarësisë në kohë pandemie, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit

28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Këtë vit Festa e Flamurit këtë vit do të festohet në kushte pandemie,...

Parashikimi fatzi i shkrimtarit në vitin 1996: Edi Rama me zgjuarsinë dhe pabesinë që e karakterizon do të jetë gjatë i pranishëm në jetën...

(Botuar më 21 janar 1996 në suplementin “AKS” të gazetës “Koha Jonë”)* (Pjesë nga intervista e Ylljet Aliçkës) Dhe së fundi një pyetje jashtë teme, por...

Liria ka një emër/ Historia e ushtarit simbol të UÇK-së që mbledh kanaçe dhe e dënuan me burg, se nuk mundi ta paguajë energjinë…...

Fotoja e tij bëri xhiron e botës, megjithatë 21 vite me pas, veterani i UÇK-së është krejt i lënë pas dore dhe në dëshpërim...

Të mbaruarit/ Policët e Edi Ramës i mbath Gjermania me 200 palë këpucë, po tenderat e Sandër Lleshit?

Policia Federale Gjermane i ka dorëzuar dje njësisë speciale RENEA dhe grupit të gatshëm të policisë (njësia Tiranë) 200 palë këpucë shërbimi me vlerë...
- Advertisement -