- Advertisement -

TAG

Albana Vokshi

Debati me Vokshin/ Momenti kur Erion Veliaj deklaronte në 2018 se Teatri i ri do ndërtohet (film)

Dy vite më parë kryetarja e Komisionit të Medias, Albana Vokshi zhvilloi një dëgjesë me ministren Kumbaro për Teatrin Kombëtar. Kujtojmë se Vokshi debatoi ashpër...

Vokshi nxjerr videon: Policia shoqëroi dhunshëm gazetarin në Lezhë, vepron si strukturë e një regjimi policor

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka reaguar në lidhje me incidentin që ndodhi gjatë aksionit të djeshëm të IKM-së në Tale të Lezhës,...

Publikohet teza e provimit të matematikës, Vokshi: Kush e nxorri? (Foto)

Rreth 32 mijë maturantë do të zhvillojnë sot testin e Matematikës, për Maturën Shtetërore. Ashtu sikurse ka ndodhi edhe një vit më parë, teza ka...

Vokshi -Shahinit: Paguaj mësuesit, nuk kanë marrë ende pagat

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi ka njoftuar se Ministria e Arsimit nuk ka paguar mësuesit. Me anë të një statusi në “Facebook”, Vokshi i...

Përdhunimi i 15-vjeçares, Vokshi: I gjithë shteti nuk funksionoi, të marrim fatin në dorë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi në “ABC e mëngjesit” është ndalur të çështja që tronditi së fundmi opinionin publik. Për ish-deputeten shteti nuk ka treguar...

“Sistemi është kalbur”, PD kërkon dorëheqjen e Besa Shahinit: S’mund të fshihesh pas shkarkimit të vonuar të drejtorit

Partia Demokratike kërkon dorëheqjen e Besa Shahinit nga detyra e Ministres së Arsimit dhe Sportit. Ish-deputetja e PD Albana Vokshi mbështet kërkesën e të...

Padia për shembjen e Teatrit/ Vokshi: Nëse SPAK vepron si i pavarur, përgjegjësit shkojnë në burg

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, së bashku me Çlirim Gjatën, kanë dorëzuar në SPAK padinë për shembjen e Teatrit Kombëtar, akt të cilin PD...

“Veliu duhet shkarkuar”, Vokshi: Heshtja e Ramës tregon se do të bënte të njëjtën gjë (film)

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka reaguar sërish lidhur me heshtjen e kryeministrit Rama dhe ministrit të Brendshëm për veprimin e turpshëm dhe...

Albana Vokshi: Rama e shembi Teatrin Kombëtar si taleban i vërtetë

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, tha se vendimi për shembjen e Teatrit Kombëtar ishte antiligjor, antikombëtar dhe antievropian. E ftuar në rubrikën “Opinion”, në News-24, Vokshi shtoi se...

Basha del nga selia e PD me deputetët e tjerë, i bashkohet protestës (foto)

Kryetari i Partrisë Demokratike Lulzim Basha, është nisur nga selia blu drejt shehsit ku po zhvillohet protesta e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar. Basha...

Latest news

Vritet biznesmeni i fuqishëm në San Torini, autorët e djegin të gjallë në dhomën e hotelit

Një nga biznesmenët e njohur në fushën e hotelerisë në San Torini është gjetur i vdekur ditën e sotme. Biznesmeni u gjet i djegur...

Aksident i rëndë, makina përplas çiklomotorrin në Fushë Krujë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën rurale Fushë Krujë-Mazhë, ku një makinë ka goditur një ciklomotorr. Drejtuesi Besnik Masha është plagosur rëndë...

Meta letër Manastirliut për situatën e COVID-19: Fusni testet e shpejta e hapni spitalet rajonale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një letër ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,  për situatën e koronavirusit në vend. Propozimet që  duhet...

Basha mesazh ngushëllimi për Beqir Arifajn: Punoi për Shqipërinë e zhvilluar e demokratike

Lideri i opozitës Lulzim Basha, ka reaguar me një mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të ish-kryetarit të Bashkisë Pukë, Beqir Arifaj, për shkak...

Vrasja e shkencëtarit iranian, ministri i Jashtëm drejton gishtin nga Izraeli

Ministri i Jashtëm iranian është shprehur se armiku i Iranit, Izraeli ka të ngjarë të ketë qenë i përfshirë në vrasjen e shkencëtarit të...
- Advertisement -