- Advertisement -

TAG

akuze

Kufiri detar me Greqinë, Vasili: Rama është sot nën akuzën e tradhtisë së lartë nga shqiptarët

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me debatin që po zhvillohet nga dita kur kryeministri grekm, Kyriakos Mitsotakis tha se do...

Nën akuzë… – Vetting (film)

Nga Luljeta Progni Donald Lu dhe Romana Vlahutin janë larguar nga Shqipëria me përshtypjet më të mira. Një ditë para se të largohej nga Shqipëria, Vlahutin...

E paprecedentë, Papa Françesku nën akuzë për herezi

Dhjetëra dijetarë konservatore katolike kanë akuzuar Papën Françeskun se po behet përhapës i herezive, një përpjekje e guximshme, por me të gjithë gjasat e...

“Tezja e kokainës” Valentina Tufina qan në seancën gjyqësore

Valentina Tufina,  e njohur si “tezja e kokainës” dhe e akuzuar për trafik ndërkombëtar të drogës ka qarë në seancën gjyqësore. Prokurori i Prokurorisë Speciale...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -