- Advertisement -

TAG

Aktivisti Aulon Kalaja

Dy muaj pas tërmetit, Kalaja: Duhet kaluar situata e emergjencës, çfarë kemi propozuar për Bubqin

Aktivisti Aulon Kalaja ishte i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin për të folur për situatën, teksa kanë kaluar 2 muaj pas...

Al Jazeera: Mijëra njerëz në të ftohtë, qeveria nuk i ndihmon (film)

Rrjeti gjigand televiziv Al Jazeera vazhdon reportazhet për situatën pas tërmetit në Shqipëri. Sërish në këto reportazhe vihet theksi te mungesa e ndihmës nga...

Kalaja: Në këtë vend nuk ka institucione, ka mbetur vetëm opozita që denoncon

Aktivisti Aulon Kalaja, deklaroi se në këtë vend nuk ka institucione, por ka mbetur vetëm opozita që denoncon. I ftuar në Fax News duke folur për...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -