- Advertisement -

TAG

akt

“Të ftuar në rrethin e dhjetë dantesk” të Flutura Açkës ose Nji Roman asht nji akt i naltë krijimit. 

Esse - nga Gjergj Jozef Kola  Mbijetesa e nji vepre arti në përgjithsi e sidomos ajo në gjininë ma të vështirë të krijimit në veçanti,...

Izrael/ Ekonomi shpalos potencialin turistik shqiptar në panairin në Tel Aviv

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, ndodhet për një vizitë zyrtare në Izrael. Ministrja do të marrë pjesë sot në Panairin...

Latest news

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...

Prokuroria Speciale në Kosovë kundërshton lirimin e Veselit nga paraburgimi

Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesën e Ben Emmerson, avokatit...

Britania shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë, raportohen mijëra raste të reja në 24 orë

Britania regjistroi sot një rekord prej 1,610 vdekjesh të reja nga koronavirusi, duke shënuar kështu ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë. Numri i...

E bija e Ylli Hilës, luftën e klasave do rilindësh në vitin 2021?!

Nga Elona Caslli E bija e Ylli Hilës... E bija e Ylli Hilës, luftën e klasave do rilindësh në vitin 2021?! Je grua dhe po ta kursej...
- Advertisement -