- Advertisement -

TAG

45 vjec

Pronari i lokalit në Korçë vetëvritet me armë gjahu

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Korçës, vetëm pak minuta më parë. Një person ka vrarë veten me armë gjahu, në ambientet e...

Aksident tragjik në Itali, shqiptari përplas për vdekje dy punëtorë italianë

Një aksident tragjik ka ndodhur rreth mesnatës së kaluar në Itali ku për pasojë kanë humbur jetën dyshtetas italianë. Mësohet se një emigrant shqiptar ka...

“Ti je kapiteni ynë”, të rinjtë surprizojnë Bashën për ditëlindje (film)

Kreu i PD-së Lulzim Basha feston sot 45-vjetorin e lindjes, ndërsa nuk kanë munguar as tufat me lule dhe urimet në drejtim të tij. Ndërkohë...

Vlorë/ Ushtronte dhunë ndaj vajzës dhe bashkëshortes, arrestohet 45 vjeçari

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë një 45 vjeçar pasi akuzohet për dhunë në familje dhe plagosje të lehtë me dashje. Në pranga ka...

Latest news

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...
- Advertisement -