Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sulm në Egjipt, 12 viktima e shumë të plagosur

Nga Klodiana 0

Një sulm i dyfishtë ka ndodhur në jug të Kairos, ku të paktën 12 persona humbën jetën e shumë të tjerë u plagosën.

Bëhet me dije se 10 viktima u shënuan kur 2 agresorë tentuan të sulmonin kishën në jug të kryeqytetit, por u ndalën nga policia. Një orë më vonë, shënjestër u bë një dyqan i komunitetit kopt në po të njëjtën zonë, me pasojë vdekjen e dy personave. Mes viktimave janë edhe 3 policë.

Gjatë këtij viti më shumë se 100 të krishterë janë vrarë në Egjipt në sulme.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej