Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Spitalla “zona më e kuqe” në Durrës, 12 të infektuar me COVID-19 nga i njëjti fis

Nga Klodiana 0

Spitalla e Durrësi është zona më e infektuar në këtë qark. Vetëm dje listët të të prekurve ju shtuan plot 11 persona nga i njëti fis.

Bashkë me të infektuarin e parë bilanci ka arritur në 12 të infektuar. Bëhet fjalë për një 71 vjeçar i cili para dy ditësh rezultoi pozitiv dhe dyshohet se është dhe shkaku i përhapjes së vitusit në katër familjeve të tjera. Ndërkohë dyshohet se i moshuari e ka marrë virusin nga djali i tij i cili punonte në një call center në Durrës, i cili së bashku me nënën kanë rezultuar pozitiv dhe ndodhen te Infektivi.

Ndërkohë kjo ka bërë që tashmë 12 anëtarët e një fisi në Spitallë të jenë të prekur nga COVID-19.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej