Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Spaho i bashkohet protestës në Astir: Të gjendet zgjidhja, ndryshe do të ketë përplasje të forta (live)

Nga Ejona 0

Vijojnë protestat e banorëve të Unazës së Re kundër shembjes së banesave ndërsa të pranishme janë edhe forca të shumta policore.

Mbrëmjen e sotme në protestë është bashkuar edhe nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho si dhe ish deputetja e LSI, Floida Kërpaçi. Gjatë fjalës së tij, Spaho i kërkoi qeverisë të ulet në bisedime me banorët, ndryshe do të ketë përplasje të forta.

“Si mund të lihen qytetarët e vendit 9 muaj në rrugë. Të kontaktohen banorët dhe të gjejnë një zgjidhje, që do të vendoset nga qytetarët. Në të kundërt do të ketë përplasje të fortë. Neve do të na kenë gjithmonë pas derisa të ketë një zgjidhje të favorshme”, u shpreh Spaho.

Policia vijon rrethimin e Unazes se Re, banoret e "ASTIR" ne proteste sebashku me perfaqesues te opozites

Policia vijon rrethimin e Unazes se Re, banoret e "ASTIR" ne proteste sebashku me perfaqesues te opozites

Publiée par SYRI.net sur Mardi 23 juillet 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej