Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sonte nata e parë e Eurovizionit/ Ja kur këndon përfaqësuesja e Shqipërisë, Jonida Maliqi

Nga Ejona 0

Sonte në mbrëmje do të jetë nata e parë e festivalit “Eurovizion Song Contest 2019” që organizohet në Telaviv.

Përfaqësuesja e Shqipërisë, këngëtarja Jonida Maliqi do të performojë e 14-ta në natën e dytë të festivalit me këngën “Ktheju Tokës”.

Ky festival do të zhvillohet në tre netë, ndërsa zbulohet se në natën e parë të festivalit do të konkurojnë 17 shtete: Mali i Zi, Finlanda, Polonia, Slovenia, Republika Çeke, Hungaria, Bjellorusia, Serbia, Belgjika, Gjeorgjia, Australia, Islanda, Estonia, Portugalia, Greqia dhe San Marino.

Organizatorët e festivalit kanë premtuar surpriza dhe ndër të tjera në këtë festival do të këndojë dhe këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej