Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Skandali Panama”, Ekonomi: Po hetojmë koncesionarët

Nga Ledion Peshtani 0

“Në hetim kompani për të cilat ka indicie, nuk japim detaje”

 

Ministrja  e Ekonomisë Milva Ekonomi ka deklaruar se në Shqipëri po kryhen hetime për të gjithë kompanitë koncesionare. Procesi duket se ka nisur menjëherë pas shpërthimit të skandalit “Panama Papers”, ku përmendej si e përfshirë edhe njëra prej kompanive që operojnë në Shqipëri. “Po hetohet për të gjithë kompanitë për të cilat kemi indicie, ATRCO (Agjensia e Trajtimit të Koncesioneve) po mbledh të dhëna, por për momentin nuk mund të japim më shumë detaje rreth hetimeve” ka thënë ministrja Ekonomi. GFI Albania është kompania koncesionare që mori një kontratë 150 milion euro për ngjyrosjen e karburanteve, e cila përbën edhe subjektin e për të përmendur si të përfshirë në skandalin financiar global.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej