Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Si ndodhi krimi makabër në Korçë, trupi i viktimës ende në trotuar

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Korçës, ku një person është vrarë me sëpatë në qendër të qytetit.

Bëhet me dije se viktima është identifikuar, si Dashnor Osmani, rreth 50 vjeç dhe është qëlluar për vdekje pas koke nga Z. Topi, 42 vjeç, i cili është arrestuar më pas nga policia.

Mendohet se viktima ishte një shitës bananesh dhe krimi makabër ka ndodhur pas një konflikti të çastit. Osmani është qëlluar në sy të gruas.

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 28.01.2020, në lagjen nr. 9, në Korçë, pas një konflikti për motive të dobëta shtetasi Z. T., 42 vjeç, banues në fshatin Pocestë, dyshohet se ka goditur me mjet prerës shtetasin D. O., rreth 50 vjeç, banues në fshatin Pocestë, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Shërbimet e Policisë kanë reaguar menjëherë ku kanë kapur autorin e dyshuar, të cilin e kanë shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej