Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Si e pastroi vendosja e karantinës ajrin në Bangkok (foto)

Nga Klodiana 0

Fotografi të shkrepura në Bangkok, Tajlandë tregojnë ndikimin që kanë pasur në cilësinë e ajrit tre muajt e karantinës së vendosur për shkak të koronavirusit.

Qielli i kryeqytetit tajlandez ishte i mbuluar nga një smogu toksik të shkaktuar nga ndërtimi, makinat dhe zjarret agrokulturore.

Me vendosjen e karantinës shumë projekte u lanë përgjysmë, po ashtu ka reduktuar mënyrë të konsiderueshme numrin e makinave dhe mjeteve të tjera të transportit në rrugë, kjo gjë ka ulur nivelin e ndotjes.

Pamjet e mahnitshme të shkrepura në kryeqytet tregojnë diferencën madhore në pastërtinë e ajrit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej