Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shullazi reagon përmes avokatit: S’kam asgjë për të fshehur, e vetmja pronë që kam është banesa

Nga Klodiana 0

Më pak se një orë nga koha kur OFL i kërkoi deklarimin e pasurisë, Emiljano Shullazi ka reaguar përmes avokatit të tij Vladimir Meçe.

Avokati i Shullazit shprehet se klienti i tij ka në pronësi vetëm një banesë, dhe një pjesë të ish-Hotel Vollgës, e cila është ende në process gjyqësor.

Meçe shprehet se OFL, përpara se të kërkonte deklarimin e pasurisë së Shullazit, do të bënte mirë që të kryente disa verifikime elementare , në mënyrë që të mos ushqente kot zhurmë mediatike.

Reagimi i plotë i Meçes:

U njoha me lajmin që OFL i ka dërguar klientit tim kërkesë për të paraqitur deklaratë mbi pasuritë….Sipas meje është një “show”, sikundër ka rezultuar edhe në ndonjë rast të mëpareshëm….

Në dijeninë time, pasuria e klientit tim e ka kaluar sitën e ligjit Antimafia dhe ai nuk ka rezultuar me pasuri të paligjshme, produkt i ndonjë vepre penale apo të pajustifikuar nga burime të ligjshme.

Pavarësisht zhurmës mediatike që po e shoqëron procesin kundër tij pothuaj prej 4 vjetesh, proces ky i montuar, ku janë shkelur të gjitha parimet mbi të cilat ngrihet një proces i rregullt penal, klienti im nuk zotëron pasuri të paligjshme, madje nuk zotëron pasuri vec banesës së tij dhe një siperfaqe në një objekt, që është legjenduar si e marrë me dhunë, por që gjithsesi është objekt i shqyrtimit gjyqësor, i cili ende nuk ka përfunduar.

OFL- ja përpara se të kërkonte prej tij deklarimin e pasurisë, do ishte mirë të kishte kryer qoftë dhe një verifikim dhe të mos ushqente me zhurmë të panevojeshme opinionin publik. Sipas meje, ky është nje ndikim i hapur dhe i paligjshëm në procesin që po zhvillohet në Gjykatën e Posacme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar!

Megjithatë, klienti im nuk ka asgjë për të fshehur dhe do ti përgjigjet OFL në kohë dhe në mënyrë të plotë !

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej