Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shtyhet afati i skadimit të kartave të identitetit, të vlefshme deri në fund të vitit

Nga Media 0

Kartat e identitetit që skadojnë këtë vit do të jenë të vlefshme deri në fund të 2019-ës. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka dhënë lajmin.

Pas këtij vendimi, votimet, pensionet, apo çështje që kanë të bëjnë me autoritetet vendore apo qendrore të Shqipërisë do të mund të bëhen me kartën që do të jetë e vlefshme deri në 31 dhjetor.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej