Shqiptari që po shkund Malin e Zi, Abazoviç: Nuk kam frikë nga kërcënimet e mafies

Duhet të lëçisni

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...

Tabaku: 70% e shkollave dhe kopshteve të Tiranës pas tërmetit, nuk janë rindërtuar

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka nxjerrë të tjera fakte për procesin e rindërtimt në Tiranë. Këtë herë bëhet fjalë për institucionet arsimore në...

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

Zëvendëskryeministri shqiptar në Malin e Zi, Dritan Abazoviç u shpreh në një intervistë për mediat se nuk ka frikë nga kërcënimet e mafies.

Unë mund të tingëlloj arrogant, por ndoshta kam të drejtë për këtë – mendoj se po mbaj kryqin më të rëndë që kur ndodhën ndryshimet.

Nuk jam i sigurt se ne, si elita politike, jemi të gjithë të gatshëm të bëjmë një sakrificë dhe duhet të pranoj që një dozë e caktuar e vetmisë ndihet kur bëhet fjalë për luftën kundër krimit të organizuar. Mbrojtja rreth meje është rritur, por nuk kam frikë, por vendosmëri, megjithëse nuk mund të vlerësoj se çfarë do të ndodhë në fund” tha  Abazoviç.

Më pas ai foli konkretisht për situatën e institucioneve malazeze. “Krimi nuk do të ishte përshkallëzuar aq shumë po të mos ishte ajo mbështetje direkte dhe indirekte nga qendrat politike të pushtetit. Ne së pari duhet të reformojmë institucionet ekzistuese që janë ende të bllokuara. Megjithëse qeveria e mëparshme u largua ende nuk ka pasur asnjë ndryshim në mentalitetin e të vepruarit brenda institucioneve” tha ai.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...

Tabaku: 70% e shkollave dhe kopshteve të Tiranës pas tërmetit, nuk janë rindërtuar

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka nxjerrë të tjera fakte për procesin e rindërtimt në Tiranë. Këtë herë bëhet fjalë për institucionet arsimore në...

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

Vdekja e 4 turistëve, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të rënda: Hetimet shtrihen edhe mbi…

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë mbi tragjedinë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Qerret ku 4 turistë rus u gjetën të...