Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqiptarët luftojnë për mbijetesë, Rama lundron në luks me taskat tona…

Nga Media 0

Pak minuta më parë u bë publike një foto e kryeministrit ku bie në sy zyra e tij e akomoduar si mos më mirë dhe plot me objekte të shtrenjta. Ajo që tërheq më së tepërmi vëmendjen në atë imazh është një sistem audio që kushton shumë.

Dje, Birn zbuloi se në maternitetin e Tiranës foshnjet vdesin si pasojë e mungesës së inkubatorëve.
Sikur Edi Rama, të përdorte në zyrën e tij një sistem audio normal e jo më të shtrenjtin dhe paratë e kursyera t’i jepeshin maternitetit, sot më shumë foshnja do jetonin.
Këta lundrojnë në luks me taskat tona, teksa shqiptari i thjeshtë lufton për mbijetesë.

Fotografia e Nisma #Thurje

Fotografia e Nisma #Thurje

http://www.standard.al/2018/12/20/shqiptaret-luftojne-per-mbijetese-kurse-rama-lundron-ne-luks-me-taskat-tona/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej