Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqipëria me trajner të ri, zgjidhet tekniku që ka punuar me Fabio Capellon

Nga Media 0

Ende nuk është zyrtarizuar, por mesa duhet Christian Panucci duket se do të jetë trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit.

Federata Shqiptare e Futbollit nuk e ka konfirmuar ende lajmin, por kjo me shumë gjasë është çështje orësh.

Kreu i FSHF ka zgjedhur Panucci-n si pasues të italianit Gianni De Biasi.

Dy emrat e fundit që janë përmendur si pasues të Gianni De Biasi-t, Luigi De Canio dhe Clarence Seedorf, janë fshirë nga lista kuqezi.

Arsyeja që mund të ketë ndikuar në zgjedhjen e Dukës ësht fakti se ish-trajneri i Livornos dhe Ternanës ka punuar edhe me Fabio Capello në Kombëtaren e Rusisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej