Shqipëria goditet nga një tërmet i lehtë, ja epiqendra

0
96

Një tërmet i lehtë ka goditur vendin tonë mbrëmjen e sotme. Tërmeti ka qenë i forcës 2.4 ballë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra nga Elbasani dhe 19 kilometra nga Tirana. Lëkundjet nuk janë ndier nga qytetarët, thjeshtë janë regjistruar në qendrën e sizmiologjisë.