Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shpëton mrekullisht 18 vjeçari në Tiranë, makina shpërthen në flakë pasi i riu zbret (film)

Nga Ejona 0

Një makinë është shkrumbuar nga flakët mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur pranë rreth-rrotullimit të Bathores në afërsi të Universitetit Bujqësor të Tiranës, ndërsa nuk raportohet për persona të lënduar.

Mësohet se mjeti tip “Sharon” drejtohej nga një i ri rreth 18-vjeç i cili ka konstatuar se diçka nuk shkonte më sistemin e drejtimit të mjetit.

Fatmirësisht ai ka zbritur nga makina dhe në pak sekonda ka ndjerë shpërthimin e saj e më pas përfshirjen nga flakët.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e zjarrëfikëses të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve në mjetin që është shkatërruar plotësisht.

Grupi hetimor po punon për zbulimin e shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes ndërsa burime bëjnë me dije se shpërthimi ka shkaktuar panik tek banorët si dhe kalimtarët e rastit.

Pamje të siguruara nga FaxWeb:

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.