Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shpëtim Idrizi: Përgjegjësi kryesor për zgjidhjen e krizës është uzurpuesi i të gjitha pushteteve, kryeministri Rama (film)

Nga 27.al 0

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi shprehet se vendimi i Bundestagut gjerman për hapjen e negociatave, pasi pritej një “jo” absoulute.
Në një intervistë për Syri.net, Idrizi deklaroi se përgjegjësi kryesor për zgjidhjen e krizës, një nga kushtet kryesore për hapjen e negociatave, është kryeministri Rama, i cili tashmë zotëron të gjitha pushtetet.

“Është lajm i mirë që ju tha pro hapjes së negociatave edhe me plotësimin e 9 kushteve. Vjet u bënë dhe dekorime për hapjen e negociatave, sivjet na u shtuan edhe dy kushte të tjera.
Edhe nga kushtet që ka vënë Bundestagu, dallohet qartë që Shqipëria është e mbërthyer në një krizë të përgjithshme institucionale, zgjedhore, ekonomike etj.
Sot jemi në alfën e demokracisë, ku akoma nuk kemi zgjedhje të lira dhe të ndërshme.
Vullneti politik në këtë rast i adresohet më shumë se kujtdo tjetër atij që i ka të gjitha pushtetet, kryeministri i vendit Edi Rama.
Opozita në këto momente ka vetëm fjalën dhe asnjë fuqi tjetër. Ne jemi duke kërkuar alfën e demokracisë, zgjedhjet e lira”, tha Idrizi.

9 kushtet e Bundestagut gjerman per Shqiperine dhe kerkese per zgjidhjen e krizes poltike/ I ftuar ne studio Kryetari i PDIU-se, Shpetim Idrizi

9 kushtet e Bundestagut gjerman per Shqiperine dhe kerkese per zgjidhjen e krizes poltike/ I ftuar ne studio Kryetari i PDIU-se, Shpetim Idrizi

Publiée par SYRI.net sur Mercredi 25 septembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej